Ege Üniversitesi Bilgisayar Kulübü


2001 yılının Mart ayında Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Bilgisayar Kulübü, öğrencilerin teknoloji okuryazarlığını geliştirmeyi, uzman kurum, kuruluş ve kişilerle de işbirliği yaparak panel, konferans, seminer ve kurslarla da hem üniversite içinde hem de Türkiye genelinde alana katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Özellikle «BÖTE Öğrenci Kurultayı(Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Öğrenci Kurultayı)» çalışmasıyla Türkiye genelinde adını duyuran Bilgisayar Kulübü, bu kurultayı başlatmakla kalmayıp ulusal düzeyde devamlılığını da sağlamıştır. Her yıl farklı bir üniversitenin ev sahipliği yaptığı Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı’nın 1. ve 8. sine Bilgisayar Kulübü aracılığıyla üniversitemiz ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca, kulübümüzün en önemli etkinliklerinden birisi olan ve her yıl sürekli olarak düzenlenen çeşitli bilişim alanlarına yönelik kurslar, her eğitim-öğretim yılının güz ve bahar yarıyıllarında, Eğitim Fakültesi bilgisayar laboratuvarlarında verilmektedir. Yine bu yıl 4.sü düzenlenen Geleneksel Öğretmenler Günü Kutlama Gecesi de Bilgisayar Kulübü tarafından her yıl düzenlenmektedir. Yaşayan, gelişen ve düşünen sosyal bir kulüp olma ilkesini göz ardı etmeyen Bilgisayar Kulübü, düzenlediği sosyal ve eğitsel etkinliklerin yanında, seçtiği kardeş okullara bağış kampanyası düzenlemiş, ilaç, giyecek, kitap yardımlarında da bulunmuştur.

Halen Yrd. Doç. Dr. Fırat SARSAR tarafından akademik danışmanlığı yürütülen Bilgisayar Kulübü, devam eden projelerinin yanına gelecekte daha da fazlasını eklemek için çalışmalarına devam etmektedir ve üniversitemizin en aktif kulüplerinden birisi olarak daha dinamik bir üniversite ruhu gelişmesine yardımcı olmaktadır.